| comedy a întrebat:

am un iphone 4 16 GB, si as vrea sa stiu daca merita sa schimb cu un Samsung galaxy note1? urgent! si as vrea argumente! DAU FUNDA!

9 răspunsuri:
| LittleBeea a răspuns:

Nu ar trebui pentru ca din punct de vedere calitativ iphone-ul este mai bun. De ce? Pentru ca in primul rand acesta chiar dupa un an de folosire merge la fel de bine in schimb un Samsung are memorie ram ceea ce ii afecteaza performanta. In al doilea rand iphone-ul are o varietate mult mai mare de tot felul de aplicatii fata de Samsung. Eu zic sa pastrezi iphone-ul, e mult mai bun!

| zwargolak a răspuns:

Da, daca nu mai vrea ala ceva diferenta. daca cere, maxim 100 lei. e mai mare note 1, insa daca poti strange vreo 300 lei, poti sa dai iphonele si 300 lei pe un note 2. atunci faci o afacere buna.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4374&idPhone2=3275

note 1 e mai nou cu 2 ani decat ihonele, e mai mare ecranul, camerele mult mai bune, are 1 giga ram fata de 512 kilo, are android, are 2 procesoare la 1, 5 decat un procesor la 1 gigahertz.
deci, mergi pe note. si ti-am zis, daca mai poti face rost de 400 lei, ia-ti note 2. te tine inca 5-6 ani fara probleme

| Cirstina_Alex_1990 a răspuns:

Mergi pe Samsung zic eu. iphone. ul este plictisitor..si nu prea performant..ai o camera.slaba pe el note are una mai buna e mai mare ca si telefon si e calitativ.are performante mai mari si se repara mai usor

| Trică_Robert_1993 a răspuns:

Salut!,in primul rand as vrea sa fiu impartial dar nu pot, din cate stim toata lumea zice uite baiatu ala are iphone!, sau ceva de genu, dar din cate stiu eu pentru ca am avut iphone 4s, am fost putin dezamagit pentru ca unele aplicatii trebuia sa le cumpar insa telefonul era ok se misca bine, in ceea ce priveste Samsung galaxy note 1, cred ca este un pic mai practic dar nu si confortabil atunci cand il tii in buzunar la pantaloni,spun ca este mai practic pentru ca are ecranul mult mai mare, poti vedea un film fara sa te chinui sa citesti subtitrarea, de asemenea touchpen-ul este foarte practic, si simplifica utilizarea telefonului. Vorbind de aplicatii, intrii pe Magazinul Play Android si chiar ai de unde alege sute de mii de aplicatii.de cate ori ai vrut sa transferi sau sa primesti prin bluetooth de la un prieten dar nu a mers pentru ca el nu are iphone, mie nu imi mergea nici in calculator sa descarc niste poze. Daca te hotarasti sa schimbi iphone-ul cu galaxy note 1, verifica-l cu codul asta :#*#4636#*#*

| Cirstina_Alex_1990 a răspuns:

Deci mergi pe Samsung. ..cum au zis si cei de sus..pe note 1 si performante mai mari si sunt 2 ani diferenta...da.l acum ca dupa ce apare iphone 6 nu vei mai lua nimic pe el..eu am s4 si sunt foarte multumit de el

| mgolea37 a răspuns:

Merita

| comedy explică (pentru zwargolak):

Http://www.tocmai.ro/samsung-galaxy-note-1-17683477.html aceasta este telefonul! si mai cere 50 lei, dar el nu are husa, eu am toc, husa din silicon, + o folie de rezerva. Nu stiu ce sa fac, ca de preferat, mi-ar fi un s3, dar nu am gasit la schimb, si eu nu mi-l pot da iphonul 4 = http://www.tocmai.ro/iphone-4-16-gb-neverlock-17664530.html

| Trică_Robert_1993 a răspuns (pentru comedy):

Din cate se vede din poza si el are folie pe ecran

| zwargolak a răspuns:

Verifică-l bine. să nu fie o copie chinezească. cam suspect că n-a pus decât o poză dintr-un unghi prost cu telefonul.
deci, vezi în setări, la despre telefon ce scrie. si cel mai important, uite-te la camera foto. la setările de la aparatul foto. dacă rezolutia maximă e 2-5 mpx, e o chinezărie ieftină și ăla vrea să dea țepe. cel mai bine, du-te cu cineva care stie exact ce sa caute la un Samsung.