| Alex31004 a întrebat:

Am un LG Optimus L5 si mi-a picat apa pe el. Nu a mers o zi,dar apoi l-am bagat la incarcat si se incarca si cand l-am deschis si am vrut sa vad daca imi merge sa fac poze, imi scria :"Nu se poate realiza conectarea la camera foto." P.S: Cand l-am sters de apa si am incercat sa-l aprind licarea blitul. Stie cineva ce sa-i fac sa mearga Camera Foto?
Funda+Vot.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Atunci cel mai bine, du-te la un service GSM, sau daca e in garantie acolo de unde apartii si nu spune ca l-ai udat, spune ca nu mai functioneaza pur si simplu! (poate de la transpiratie, ca e foarte cald afara, etc.)

16 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Desfa-l, scoate acumulatorul si cartela, lasa-l o zi, chiar doua asa desfacut sa se evapore absolut toata apa din el (circuite).
Monteaza-l, reincarca-l si daca face la fel du-l la service, nu umbla tu in el, ca il poti strica mai rau.

| sergiustephan a răspuns (pentru zdrangoi):

Si ii strica si garantia...

| Alex31004 explică (pentru zdrangoi):

Pai el merge, doar camera nu merge. Merge sa sun, sa ascult muzica..etc

| zdrangoi a răspuns (pentru sergiustephan):

De unde stii ca e in garantie?
Ai citit asta in intrebare? Nu!
Atunci las-o asa cum a cazut! loser

| Alex31004 explică (pentru zdrangoi):

Iti multumesc pentru. raspunsuri. Am sa le spun ca nu merge doar camera si nu le mai spun de apa si astea. Dar ce crezi? Se poate repara camera?

| Alex31004 explică (pentru zdrangoi):

Este in garantie, dar nu stiu de unde stie ellaughing

| sergiustephan a răspuns (pentru Alex31004):

Vrei sa-ti spun de unde stiu? Telefonul LG optimus l5 a aparut in februarie 2012, iar garntia este de cel putin un an! Deci... am drepate.
P.S. : Nu imi prea place sa las lucrurile "asa cum a cazut" laughing))

| sergiustephan a răspuns (pentru zdrangoi):

Telefonul LG optimus l5 a aparut in februarie 2012, iar garntia este de cel putin un an! Deci... am drepate.
P.S. : Nu imi prea place sa las lucrurile "asa cum a cazut" laughing

| zdrangoi a răspuns (pentru sergiustephan):

Stiu cand a aparut.
Dar de unde stiai ca l-a cumparat nou, de aici?
Poate l-a luat la mana a doua de afara, sau de la un "sut de buzunare"?
Hm, ce zici?
Degeaba faci presupuneri sau deductii logice daca nu iei in calcul toate variantele posibile!
Iti repet, intrebarea nu contine fraza " e in garantie ".

| zdrangoi a răspuns (pentru Alex31004):

Bineinteles, se repara.

| zdrangoi a răspuns (pentru Alex31004):

A dedus bine, dar nu a luat in calcul toate variantele (vezi raspunsul meu catre el).

| Alex31004 explică (pentru zdrangoi):

Sperr. Dar vreau cat mai repede, deoarece cam pe 16 asa plec la mare si. sad Si trebuie sa platesc, nu?

| zdrangoi a răspuns (pentru Alex31004):

Daca e in garantie, nu.
Daca cel de la service face "figuri" incearca cu o mica "atentie".
Hai, distractie placuta la mare!

| sergiustephan a răspuns (pentru zdrangoi):

Hai gata, n-o mai intoarce ca la Ploiesti! Am avut dreptate? DA! Atunci taci!

| zdrangoi a răspuns (pentru sergiustephan):

Ce folos...

| Alex31004 explică (pentru zdrangoi):

Mercii. O zi frumoasa sa ai! happy