| MihaiElenaP a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace Duos si vreau sa stiu si eu cum pot inchide apelul problema este urmatoarea:de ce in momentul cand vb cu cineva la telefon,la inchiderea apelului, telefonul nu se deblocheaza si trebuie sa astept sa inchida persoana respectiva? mentionez ca de la inceputul conv se blocheaza.eu daca vreau sa inchid,trebuie sa apas pe butonul de deblocare, sa deblochez si apoi sa inchid apelul.si inca ceva... pozele se pot face doar cu butonul dupa display? am incercat cu butonul de blocare, dar nu merge.am incercat pentru ca am vazut la alte telefoane Samsung ca merge.Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Cojocariu_Lucian_1993 a răspuns:

Pentru prima intrebare: Telefonul are ecranul sensibil si il poti atinge cu fata/urechea si se inchide apelul si cei de la Samsung au decis aceasta modalitate. Pentru a doua intrebare: Unele telefoane Samsung au buton separat pe langa butonul de deblocare pe care faci poze. P.S.:Funda?

| MihaiElenaP explică (pentru Cojocariu_Lucian_1993):

Asta stiu dar sa inteleg ca nu pot face nimic sa nu se mai blocheze tastatura in timpul convorbirii?