| 06072016 a întrebat:

Am un Samsung J3 2016. De ceva vreme am avut vreo 400 de poze, intr-o zi din bun senin când vreau sa intru în galerie nu pot sa intru sa le văd ca îmi apare ca nu am spațiu și mă întorc druma spre fotografiile mele sa le șterg. Am tot șters, din 40 o și ceva mai am 80 și tot așa îmi apare. Și am și card de memorie de 2GB în el. Ce as putea face?
Fără comentarii răutăcioase va rog.

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Prima variantă ar fi să copiezi totul, dar totul, pe PC/laptop, apoi să îi dai o resetare totală.
E cea mai simplă și directă variantă.
A doua variantă ar fi să dezinstalezi aplicațiile mari, mai ales jocuri.
A treia variantă ar fi să instalezi o aplicație (daca poți) precum File Manager, in care îți poți organiza fișierele în funcție de mărime. Ștergând fișierele cele mai mari, salvezi multe fișiere mici.
A patra variantă: cumpără un card mai mare. Pe un card de 2GB abia încap 5 minute de film în 4K. Atunci când telefonul a fost produs, fișiere de asemenea calitate și mărime erau fantezii. Dacă ai descărcat de pe net fotografii sau clipuri superbe...s-ar putea că sunt și extrem de mari.
Succes!