| anamaria82726 a întrebat:

Deci mie imi arata ca memoria telefonului meu este 98% ocupata. Mi-am dezinstalat doua aplicatii si tot 98% ocupata arata. Cand intru la galerie imi scrie,, spatiu de stocare insuficiet-este posibil ca unele dintre caracteristicile aplicatiei Galerie sa nu functioneze. Puteti elibera spatiu de stocare cu fisierele mele,, dar nu inteleg de ce inca imi apare asa dupa ce am sters doua aplicatii si in jur de 300 de poze. Nu mai vreau sa sterg poze ca sterg in zadar. Din moment ce dupa dezinstalarea aplicatiilor nu s-a eliberat spatiul, la galerie pare problema. Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca ai si videoclipuri (facute de tine sau descarcate), sau daca ai chiar filme, acestea pot depasi capacitatea tuturor fotografiilor din aparat. Iar videoclipurile si filmele tot in galerie sunt vazute.

| Bizon95 a răspuns:

Lal, ai dezinstalat ceva, iar apoi ai altceva care abia asteapta sa manance memorie si cum a gasit o firmitura libera a si sarit pe ea

du-te in setari/apps si acolo sorteaza dupa dimensiune, iar apoi taie ce ai invarf, nu niste firmituri de la margine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incarci toate pozele in Google Photo si Google Drive si apoi resetezi telefonul, ai luat virus.

| Ana7807820 a răspuns:

Iti cumperi card de memorie, 8 sau 16 Giga si mai pui eventual pe Drive poze si videoclipuri. Saau trimiti pozele pe pc si ti le pui pe un stick de memorie, proces de durata dar nu ti se corup fisierele, comparativ cu unele carduri de memorie ieftine care fac asta.