| stalin a întrebat:

am un telefon BlackBerry 8520, si cand incerc sa intru pe net utilizand wi-fi, mi se genereaza un cod de catre BlackBerry pe care teoretic ar trebui sa il introduc in router..nu inteleg cum as putea face asa ceva...mentionez ca routerul este parolat,dar cunosc parola, iar chestia e ca nu mi se cere sa introduc acea parola ci doar codul ala..asadar,stie cineva ce e de facut? sper ca am fost cat de cat explicit..va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din păcate, NU am auzit de o astfel de chestie :(

Nici NU am găsit NIMIC asemănător pe net!

Eventual, să încerci să sa dezactivezi reteaua de date mobile din meniul telefonului :
"Optiuni -> Retea Mobila -> Servicii de date ( selectezi inactiv)" - vezi alte detalii la linkul :
http://www.orange.ro/....../iq/171005

http://helpblog.blackberry.com/2011/10/blackberry-wi-fi-network-connect/

Nişte imagini cu etapele folosite de tine pentru conectare wi-fi şi generarea acelui cod ar fi AJUTAT...
Nici nu ai precizat dacă ai o opţiune BB pentru a folosi netul pe conexiunea de date.

Toate cele bune.