| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Lenovo S580 de pe 18 mai. E nou deci happy. Bateria se descarca foarte repede, cam dupa o ora maxim doua ore de folosinta. Ce se intampla cu el si cum as putea face sa nu se mai descarce asa repede?

Răspuns Câştigător
| HIPHOPLIVE a răspuns:

Micsoreaza luminozitatea si descarca o aplicatie pentru asa ceva. (spre ex battery doctor), daca problema persista banuiesc ca inca il ai in garantie, poti sa ceri alta baterie big grin

2 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Daca doresti sa ti acest telefon pentru o perioada lunga de timp, iti recomand o baterie extinsa sau de ce nu, un acumulator portabil care poate fi folosit pentru 3 - 5 incarcari.

| RaduTN a răspuns:

Este o problemă destul de gravă dacă se descarcă chiar atât de repede. Eu zic să-l duci la garanție.