| AndFoc a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine. Am o problema cu un prost tot ma suna cu numar, dar si cu privat + mesaje. Ma enerveaza faptul ca-mi zbarnaie telefonul toata ziua si cand mai astept un apel important si vad ca e tot el ma apuca toti nervi. Si am inteles ca ar fi niste programe prin care as putea sa blochez apelurile de la nr respectiv. Cunoaste cineva? [ Multumesc ] (P.S. Am un Huawei u8650)

Răspuns Câştigător
| dunkel a răspuns:

Teoretic, fiecare telefon mobil trebuie sa aiba o setare cu care sa poata bloca un numar (adica fara apel si mesaje), un fel de lista de ignore a telefonului, daca vrei sa-i spui asa. Nu stiu cum e la modelul tau Huawei, insa eu am un Samsung M3510 amarat care are asa ceva, si pot afirma deci ca al tau e mai destept ca al meu si ca ar trebui sa aiba. Mai mult ca sigur ca meniurile difera intre ele, insa uite unde as intra eu daca m-ar stresa cineva: setari - setari aplicatie - apelare - apeluri vocale - blocare apeluri. Si la mesaje trebuie sa fie ceva de genul: setari - setari aplicatie - mesaj - mesaje text - blocare numar (aici scrii nr. care te deranjeaza ). Sper sa iti fie de folos, cumva tot acolo trebuie sa ajungi.

1 răspuns:
| AndFoc explică (pentru dunkel):

Pai asta am gasit si eu la setari, dar imi cere puk2 si nu il stiu o.O