| simo80 a întrebat:

Buna cum pot pune muzica care o am pe card usb din telefonul meu un Nokia lumia 530 sa fie ton de apel daca pun pe melodie nu imi arata ca pot sa o adaug ca sunet de apel doar melodiile telefonului putin ajutor?

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Fisierul audio trebuie dus in folderul unde se afla celelalte tonuri de apel preinstalate in telefon. Dispozitivul foloseste memoria interna, iar principalele functii ale acestora nu pot fi executate de pe o memorie externa (cum e tonul de apel, care trebuie sa existe in memoria proprie a telefonului).

| horia2012 a răspuns:

Intai conecteaza telefonul la pc, creeaza un folder in memoria telefonului (nu pe card) cu numele -sonerii. Copie melodiile pe care le vrei ca sonerie de pe card in folderul sonerii. Nu le copiezi ca nu o sa le vada. Intai le copiezi undeva pe desktop, pe urma de pe desktop in "sonerii". Fa cu o melodie sa vezi cum merge, pe urma cu restul. Du-te la setari-tonuri de apel si sunete si de acolo ar trebui sa te lase sa alegi.