| ArrianaM a întrebat:

cum vi se pare telefonul Samsung galaxy s4? merita cumparat? e o mare diferenta intre el si Samsung galaxy s3?

15 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Samsung galaxy s4 este unul dintre cele mai bune telefoane de pe piata. Diferente intre el si s3 sunt cele de marime : 5inch vs 4, 8inch sau legate de camera: 13megapixeli vs 8 megapixele plus unele functi noi ca Shealth. Eu am S3 si imi place foarte mult, presupun ca S4 este si mai misto. O zi buna!

| andrei1237 a răspuns:

Da telefonul Samsung Galaxy S4 este un telefon bun. Diferentele sunt de marime.

| ArrianaM explică (pentru kzd):

Si merita sa dau cu 1000 lei mai mult?(decat pe s3?

| kzd a răspuns (pentru ArrianaM):

Sincer, da. Este telefonul momentului, mai bine cumperi ceva de actualitate dacat ceva deja cu o generatie in urma. Daca o sa apara S5, S3 o sa fie si mai in urma. De mentionat sa ai grija cu S4 ca am vazut pe yt si am si auzit ca se sparge mai repede daca il dai pe jos( e logic, cu cat e mai mare cu atat se sparge mai usor). Doar sa ai grija de el. Eu pe al meu l-am scapat de multe ori pe jos, pe la liceu in ore pe sub banca si nu are decat o mica zgarietura pe ecran ( il am de apoape un an).

| pirmaidă0 a răspuns:

Da.E mai lat(zici ca e o caramida),daca pui un video si te uiti in alta parte,se opreste(pauza). Prelucrează imaginile automat,pe o pagină web dai cu mână în jos(fără să atingi ecranul, in aer, dar aproape de senzor) si se duce singur. Dacă ai o husă specială(liberă numai în partea de sus a ecranului), nu trebuie să deschizi husa ca să răspunzi, ci în partea de sus unde e liber dai click pe care vrei și gata.Sincer,nu știu dacă merită cumpărat, dar e o diferență pe care la alte telefoane nu le-am văzut. Însă e foarte sensibil; l-ai scăpat pe beton sau pe piatră, s-a dus naibii.E decizia ta, nu știu dacă mai are alte diferențe! E scump, într-adevăr.

| Ducini_Alex_1996 a răspuns:

Da e diferenta! Si se merita! Sunt foarte multe aplicatii! Si daca il ai de 2 ani tot nu te saturi de el. Se misca foarte bina, se vede foarte bine..Deci se merita

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Da, eu cred că merită cumpărat.
Este unul dintre cele mai bune telefoane de pe piaţă la ora actuală.
Performanţa şi inteligenţa, cât şi calitatea camerei surprind utilizatorii.
Având în vedere diferenţa între un S4 şi un S3 cred că este vorba numai de diferenţe minore, mai vizibilă fiind diferenţa de mărime.
Pa-pa.

| ArrianaM explică (pentru Ducini_Alex_1996):

Aha..ma mai gandesc de care sa imi cumpar(s3 sau s4)

| ArrianaM explică (pentru pirmaidă0):

De fapt, e mai subtire decat un s3

| ChristianAlex a răspuns (pentru pirmaidă0):

Nu e mai lat decat s3, e decat putin mai mic in latime si putin mai mare in inaltime.

| ArrianaM explică (pentru ChristianAlex):

E mai subtire si mai ingust cu 1 cm, plus ca e putin mai patratos decat s3 si are diagonala mai mare

| ChristianAlex a răspuns (pentru ArrianaM):

Pai si eu ce am zis. A si daca ti-l cumperi s-ar putea sa ai probleme cu incalzitul si cu bateria...eu asa am avut si am vazut ca mai multi au avut probleme cu s4.

| ArrianaM explică (pentru ChristianAlex):

Mi l-am cumparat deja si intr-adevar se incinge foarte repede dar il lasi putin se raceste

| ChristianAlex a răspuns (pentru ArrianaM):

Trebuie sa, se incinga repede si tare decat cand te joci. Incearca sa stai pe net 10 minute, nu ar trebui sa fie cald poate decat putin. Daca se incalzeste mai mult probabil are vreo problema. Si zi-mi si mie tu daca stai pe net pe el in cat timp ti se duce 1% din baterie. Mie mi se duce cam intr-un minut ceea ce inseamna ca daca stau pe net 30min mi se duce 30%din baterie si nu stiu daca e normal.

| ArrianaM explică (pentru ChristianAlex):

Da,se incinge foarte repede doar cand ma joc, se duce repede bateria dar nu chiar 1min=1%,ceva gen 2 min=1%