| notefree a întrebat:

Buna daca am abonament la Orange pot sa trimit tableta la service Orange.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Tableta se trimita la service de unde ai luat-o, la magazinul respectiv, sau la firma tabletei. Deci daca ai cumparat-o de la Orange, o trimita la Orange, daca ai cumparat-o de la eMAG, o trimiti la eMAG.
Poti sa o trimiti si la Orange daca nu ai cumparat-o de acolo, dar platesti si se pierde si garantia, daca mai ai garantia la ea.
Si daca nu mai ai garantia, o sa platesti oriunde te-ai duce la service, fie si de unde ai cumparat-o.

4 răspunsuri:
| Daniel_Serban_1993 a răspuns:

Depinde cum e la tine in oras, si daca abonamentul e pentru tableta.
La mine in oras poti sa nici nu ai abonament la Orange si tot sa ii trimiti ceva sa iti repare...In schimb platesti normal. Funda? :3

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai cumparat tableta de la Orange si e in granatie o poti trimite la ei in service. Nu are nicio legatura cu abonamentul

| notefree explică:

Nu conteaza chestia cu plata doar am vrut sa stiu daca se poate.