| brokxy a întrebat:

Daca imi expira contractul la abonamentul Telekom in 22 Decembrie in acea zi direct tot o sa-mi taie netul sau peste cateva zile?

5 răspunsuri:
| DFMarius18 a răspuns:

Daca il plătești in continuare nu o sa il întrerupă

| laurentiutirei a răspuns:

Daca iti expira ai posibilitatea sa renunţi la acel serviciu daca doresti sau poti sa al pastrezi in continuare
de exp daca aveai contract si voiai sa treci pe alta retea si sa renunti la telekom nu puteai face asta.
iti recomand net de la rcs-rds combinat printr un tp-link + platesti putin viteza superioara.

| sonya a răspuns:

Buna,

De obicei contractul se prelungeste automat. Nu iti taie nimeni nimic daca platesti. Se face prelungirea pana cand vei hotari tu sa te muti. Nu se prelungeste o perioada limitata, 1-2 ani decat daca spui tu, altfel el se prelungeste de la luna la luna.

| Iote a răspuns:

Acest tip de contracte se prelungesc automat. Daca vrei sa renunti, trebuie sa faci cerere din timp. Dar cu siguranta te vor suna si vor insista sa-l pastrezi.

| Bizon95 a răspuns:

Un abonament de servicii continua sa fie valabil (conditiile abonamentului) si dupa perioada contractuala initiala
SINGURA DIFERENTA E ca din momentul ala poti sa il inchizi/suspenzi cand vrei tu, ca nu mai esti obligat cu nimic de perioada contractuala