| harciog a întrebat:

Vreau sa o termin cu netul.am fost la firma de cablu dar cica nu pot pina nu expira contractul. Ii fac numai baiatului pe telefon si atit. Daca nu-l mai platesc ce se intimpla? Mi-l taie si-s obligat sa platesc abonamentul pina la expirarea contractului?

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva, rezilierea contractului se poate face oricand, bineinteles cu plata unei despagubiri. Fa o cerere in acest sens, in doua exemplare, depune-o la firma si solicita sa-ti dea numar de inregistrare pe exemplarul tau ori trimite-o recomandata cu confirmare de primire. Poti sa le aduci aminte si de protectia consumatorului, daca nu dau curs cererii tale. In orice caz studiaza contractul, trebuie sa existe prevederi privind rezilierea. Numai bine!

| Hombre a răspuns:

Mai damblagiule vrei sa te duci in padure, eu pe cine mai injur?

| harciog explică (pentru Hombre):

Gasesti tu alti damblagii.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Da bai Har, dar una sa injuri degeaba si alta e sa injuri pe cineva.

| TotLora a răspuns:

Draci, ce ai bre? Lasa netul acolo. Acum cand e frig in padure te-a apucat retragerea? Mai bine plateste-l lunar ca sa beneficiati ded net pentru ca oricum banutii tot ii dai pana la urma. Chiar daca ceri rezilierea contractului, cam toate firmele au acea clauza prin care taxa de reziliere este cam egala cu valoarea abonamentului pana la expirare. Asa sunt eu cu cei de la Orange.
@Ema, harciogul a venit si a plecat de multe ori, este prea cunoscut aici ca sa cerseasca atentie.

| EmaS a răspuns:

Ce vrajeala ai in program!

| harciog explică (pentru EmaS):

Sar'mina.Imi explici care ar fi, dupa tine, motivul vrajelii?

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Pai eu nu pot sa cred ca intr-adevar vrei sa renunti la internet. Sau vrei sa te rugam toti sa nu pleci? Uite, Hombre deja plange dupa tine.

| harciog explică (pentru EmaS):

Ema in cel mai rau caz cred ca esti singura care ar plinge dupa mine si asta cu lacrimi de crocodil sau de dragon de Komodo.Nu-mi place sa las amintiri frumoase.Intodeauna cind am vrut sa parasesc o scena, indiferent care, m-am certat pina si cu femeia de serviciu. Daca ramin insaeamna ca am ascultat rugamintile altora din familie.Virtualul nu mai are nici un punct comun cu lumea reala pentru mine.

| EmaS a răspuns:

Nu as fi singura. Chiar daca nu crezi, sunt multi care te apreciaza si tin la tine. Esti unic si special.

| harciog explică (pentru EmaS):

Ema,m-asteapta ariciul si cateii.O zi buna.

| EmaS a răspuns (pentru harciog):

Merci,la fel si tie.

| Monicaツ a răspuns:

O prietena are net de la romtelecom si de jumatate de an nu a mai platit, dar nici acum nu i-au taiat netul ci primeste in continuare facturi chiar daca nu-l foloseste. S-ar putea sa ti-l taie si tu sa platesti doar 2, 3 luni, adica de cand nu il mai platesti pana se hotarasc ei sa ti-l taie, sau s-ar putea sa-l platesti pana la expirarea contractului. Acum depinde de la ce firma ai tu net.

| harcioaga a răspuns:

Unde pleci drag harciog? acum cand mai aveam si eu putin si intram in caldurilaughingofffffffffffffff sincer eu as plange cu lacrimi de harcioagacrying(

| harciog explică (pentru harcioaga):

Tu esti in calduri mereu du-te naibii.Am un cumnat pe la CMJ cu grad inalt, daca vrei iti poate face lipeala cu vreo companie sau batalion de soldati.

| harcioaga a răspuns (pentru harciog):

Gresit,nu pot fi in calduri mereu ci doar de 2- 3 ori pi an! asa ca draga harciogule documenteaza-te laughing)

| harciog explică (pentru harcioaga):

Multumesc macar pentru informatia asta.Eu sint in calduri mereu asa ca nu prea ne potrivim.Iti schimba asadar numele.Ai de ales aici,uite Hoambrea, sau Tristana, Flavia sau Inflamabila.Ai o multime de optiuni.

| harcioaga a răspuns (pentru harciog):

Ma rog accept o relatie deschisalaughing)