| anonim_4396 a întrebat:

de pe un telefon cu camera foto se pot pune pozele de pe el pe calculator? daca da, cum? ce trebuie sa faci?

Răspuns Câştigător
| alexy19a a răspuns:

Logic ca da. Faci poze si la salvezi in memoria telefonului. Cand ai cumparat telefonul ti-a dat la el un cablu cu o mufa ca a telefonului si o mufa usb care intra in calculator.
Bagi mufa aia in pc, iar cealalta in telefon. Iti va aparea ceva si ma rog cred ca stii tu de aici.
In caz ca nu ai cablu de date daca ai card le poti baga si prin card. Cand ai cumparat cardul ti-a dat la el un MicroSD. Acel Micro SD are la randul lui un loc unde se poate baga cardul. Si ca sa bagi cardul(Am uitat sa sesizez ca atunci cand ai bagat cardul ca sa pui pozele trebuie sa ai puse pozele in memoria cardului) langa usb(Depinde unde ai USB-ul, in fata sau un spate este ceva in care incape Micro Sd-ul.
Sper ca te-am ajutatwinking

13 răspunsuri:
| ServicePC a răspuns:

Prin cablu usb sau bluetooth

| maia10 a răspuns:

Normal ca se poate, iti trebuie cablu de date al telefonului.

| angelicsin a răspuns:

Daca ai cablu de date la el il poti accesa foarte simplu, prin softul lui, sau chiar si fara soft daca telefonul suporta modul massstorage de conectare, de asemenea poti trimite fisierele si prin bluetooth daca ai un adaptor si telefonul are bluetooth. sau daca pozele sunt stocate pe card poti scoate cardul din telefon si poti folosii uncard reader,

daca imi mspui ce telefon e te pot indruma du unde poti lua softul sau cablul de date in caz ca nu ai si ce trebuie sa faci

| bushyalex a răspuns:

Ce fel de telefon? camera au multehappy

| DiamondEyes a răspuns:

Iti trebuie un cablu USB prin care, conectezi telefonul la PC happy

| spy2o a răspuns:

Wow...ai auzit de cablu usb? iti trebuie doar un cablu usb pentru modelul tau de telefon! si daca e android folosesti "stocare in masa"!

| Ciobanasu_Vladut_1994 a răspuns:

Prin cablul u.s.b. al telefonului

| anonima94doll a răspuns:

Da sepoate, ai nevoie de un cablu USB sau pui flash cardul in calculator si dai copy paste

| haroNNr a răspuns:

Cu cablu de date? laughing

| alexutzascumpy91 a răspuns:

Da se pot pune cu ajutorul cablului de date sau bluetooth

| R0b3rTa a răspuns:

1. ai nevoie de un cablu de date ( iti trebuie un CD cu instalare de sistem al telefonului pentru calculator in caz ca nu il citeste ) il conectezi si de acolo treaba e simla.
2. ar fi faza cu stick-ul bluetooth dar e mai simplu cu cablul de date succes happy

| ArianaAry0000 a răspuns:

Daca pc-ul tau are bluetooth si are si telefonul o sa reusesti foarte simplu activand bluetooth-ul sau daca nu cu cablu de date (USB).
Funta?

| alexutzascumpy91 a răspuns:

La cablul de date bagi o mufa in pc si una in telefon