| AdiMihai25 a întrebat:

Recomanda cineva o camera foto/ telefon cu camera profesională la un buget limitat?
Vreau ceva pentru călătorii, daca e aparat foto sa fie usor de postat pozele pe Facebook.
Funda!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de buget, pentru ce vrei tu adica sa faci poze pentru FB (nu sa traiesti din asta) cred ca orice telefon de 1500-3000 de lei e capabil sa faca poze ok.
Profesional e altceva si acele aparate foto costa mult...mii de lei
Un aparat foto semi-profesional sa numim asa dar care are o mult mai buna calitate si precizie decat orice smartphone cred ca ar fi la un 3000 de lei
Desi majoritatea smarturilor au inceput sa aiba 108 Mp nu se compara cu un aparat foto de 20 Mp de ex dar profesional, e altceva si nu marimea "muschilor" conteaza ci ce stie aparatul sa faca

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu detin un Samsung A51 de care suny foarte multumita. Cauta pe net si vezi cum face pozele sa vezi daca iti place. De postat se posteaza usor pe Facebook. Poti direct din browser, nu ai nevoie neaparat de aplicatie.