| 2011alexutza a întrebat:

Buna găsit TPU
Am o problema la care nu știu cum sa ii găsesc rezolvarea.
Problema este ca am un router wi fi TP LINK M 5350 cu un SIM doar pentru internet. Mi-au sosit mai multe mesaje., dar nu stiu cum sa le citesc. Am pus cartela intr-un telefon dar nu o citește. Telefonul este cumparat de la vo Italia (eu locuiesc in Italia ). Exista vreo aplicatie Android care sa ma ajute? Sau ce si cum sa fac pentru a putea citi mesajele?
Multumiri anticipate!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Trebuie sa intri de pe un device conectat la router (pc, telefon, laptop etc.) pe adresa ip a routerului (default : http://192.168.0.1 ) cu user: admin si password: admin si o sa ti se deschida o pagina si de acolo selectezi SMS si poti vedea sms-urile.

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi sim-ul intr-un telefon care este liber de retea, si dupa logica mea si a tuturor, ar trebui sa vezi mesajele de pe sim.

| 2011alexutza explică (pentru Intruder19):

Am deschis pagina dar are ca și optiuni la TP-LINK:
-Status
-Dial-ul
-Wireless
-Device -Reboot
-Restore factory
-Modify password
-Exit
Nici urma de sms.
Unde găsesc rubrica SMS?

| 2011alexutza explică (pentru anonim_4396):

Am pus SIM-ul de câteva ori in telefon si nu il citește. Este un SIM doar pentru internet.
Și logica mea era aceeasi până cand nu am intampinat aceasta problema. Multumesc pentru raspuns!

| WxRo a răspuns (pentru 2011alexutza):

Sigur pe bara de sus nu ai sms?
Ca aici :

http://screenshots.portforward.com/routers/TP-Link/M5350/SMS_-_Inbox.jpg

| 2011alexutza explică (pentru WxRo):

Pagina deschisă nu este la fel ca aceea din link-ul dvs. Are doar ceea ce am enumerat in celalalt comentariu

| Intruder19 a răspuns (pentru 2011alexutza):

Vezi in clipul asta
https://youtu.be/c4ZM2tR07Cs?t=6m12s

| 2011alexutza explică (pentru WxRo):

La mine, pe bara de sus ramane scris doar 192. 168.0.1
Uffff...

| WxRo a răspuns (pentru 2011alexutza):

Asta inseamna ca nu te conectezi la router. Incearca sa dai un restart la router si apoi acceseaza iar 192.168.0.1 si spune-mi daca face la fel.

| 2011alexutza explică (pentru WxRo):

Multumeeeesc.
Gata am reușit sa gasesc mesajele, dar prin intermediul laptop-ului.
Multumesc mult

| WxRo a răspuns (pentru 2011alexutza):

Cu placere happy

| WxRo a răspuns (pentru 2011alexutza):

Mesajele le poti accesa si de pe tel si de pe laptop daca intri pe 192.168.0.1

| 2011alexutza explică (pentru WxRo):

OK.
O sa incerc si de pe tel. Inca odata va multumesc si va doresc o zi frumoasa!

| WxRo a răspuns (pentru 2011alexutza):

Cu placere