| sayurik a întrebat:

Buna,

Help..Nu ma descurc in niciun fel cu playlistul de la Lumia 520. Nu pot sa adaug alte melodii intr-un playlist si nici sa-l modific(sa sterg sau ceva). Am incercat sa adaug o piesa din "melodii" intr-un playlist si cand am intrat sa verific am gasit toate piesele din "melodii" acolo. Sunt derutata complet nu mai inteleg nimic. Cum creez un playlist corect ca sa pot adauga si alte piese? Ms. Ps. Am incercat cu "adaugati la redare in curs" si nu merge.

5 răspunsuri:
| sayurik explică (pentru horia2012):

Am specificat ca am incercat cu "adaugati la redare in curs" si nu merge. Video-ul exact asta explica dar nu functioneaza.

| horia2012 a răspuns (pentru sayurik):

Cum nu merge. Eu am facut. Eu am update la 8.1 si am sa-ti explic pe el.
1.Te duci pe tile de " muzica"
2. Alegi "melodii" ( iti apar toate melodiile care le ai)
3. Alegi una si va incepe sa cante
4. Ii pui "pauza"
5. Te duci pe punctulete....si alegi "lista de redare noua"
6. Ii dai un nume listei
7. Salvezi
8. Revii in ecranul principal
9. Deschizi din nou "muzica" si ai sa regasesti si lista ta.
10. Asa procedezi cu fiecare melodie in parte cu diferenta ca acum nu la mai adaugi la "lista de redare noua" ci la lista ta, pentru ca lista ta va apare in meniu.
Sper sa te descurci si pe windows 8. Daca nu ii faci o actualizare a telefonului, dar dureaza cam 1 ora si trebuie sa-l tii la incarcat, chiar daca este deja.

| sayurik explică (pentru horia2012):

Deci nu merge ce spui tu la windows 8. In momentul in care adaug melodia respectiva la lista de redare, dupa ce revin si verific lista e plina cu toate piesele din melodii(100 si ceva) nu doar cu aia pe care am adaugat-o eu.

| horia2012 a răspuns (pentru sayurik):

La 8 nu am incercat pentru ca am vrut sa-i fac update la 8.1.
Fa update ca se merita, are mai multe facilitati.