| theLOVEsc a întrebat:

In luna ianuarie mi-am cumparat cu Sony Z3 compact de la Orange cu abonament, fiind un telefon scump i-am facut asigurare iar de curand i-am spart ecranul involuntar ( dupa acest eveniment mai functiona doar jumatatea inferioara a ecranului) l-am dus la un Orange shop cu gandul ca o sa mi-l repare sau sa mi-l schimbe cu unul nou. Mi-au spus ca trebuie sa platesc o franciza si cateva taxe suplimentare deoarece nu a trecut un an de cand mi-am facut asigurarea si sa revin peste o saptamana deoarece trebuie sa-i fac o expertiza sa vada in ce circumstante s-a petrecut accidentul. Dupa o saptamana am revenit la ei si am primit vestea ca acest telefon nu se mai fabrica si trebuie sa-mi aleg un alt telefon cu valoare maxima de 1414 lei. Mi-au dat o lista de telefoane care nu se ridica la performantele acestui telefon iar la ei pe site scrie ca telefonul se va inlocui cu altul (acelasi model sau un telefon idendic d.p.d.v. al performantelor) ceea ce este fals. Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Ne pare rau pentru aceasta situatie.
Te rugam sa ne spui intr-un mesaj privat numarul tau de telefon. Incercam sa gasim in stocurile magazinelor noastre un astfel de model, pentru a te putea ajuta cu schimbarea.
O zi buna,
Orange helper