| Play4Fun98 a întrebat:

la u telefon conteaza chiar asa de mult procesorul? adica unul are 800mhz si unul 1Ghz la ce conteaza asta, multumesc!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| armand3004 a răspuns:

Foarte important este sistemul de operare, mai putin procesorul. De exemplu, Apple iPhone 4S cu un procesor de 800 de Mhz dual-core se misca mult mai bine decat un HTC Sensation XE cu procesor 1.5 de Ghz dual-core.

| MaxKiller a răspuns:

De ex la jocuri si in mod special conteaza modelul procesorului de ex eu am armv6 de 800 mhz, iar daca ai un armv7 de 600mhz tot merg jocuri ma misto decat pe armv6.