| notefree a întrebat:

Buna mi-am comandat un Allview x1 soul mini si vreau o parere concreta si certa despre telefon ma intereseaza sa-l folosesc in gaming.
Sa-mi raspunda cei care detin telefonul sa-u care stie.

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Eu am Allview x1 soul dar nu mini, dar nu ma joc la el ( as prefera sa ma tina si la anul baterie, fiind incorporabila, nu pot sa o schimb asa usor), Allview x1 soul, se incalzeste destul de mult in spate, fara sa te joci ( doar stand pe facebook si vorbesti pe chat - dar am citit ca este normal ), deci nu stiu daca acel telefon mini e facut pentru gaming, dar parerea mea e ca nu, si un telefon trebuie tratat ca atare, ca un telefon, chiar daca mai are unele facilitati, dar el in sine ramene un telefon, nu un aparat foto si sigur nu un calculator unde sa stai sa te joci pe el.

| Valon a răspuns:

Stai linistit ca nu se va deteriora, chestia cu incalzirea capacului, nu procesorul e atat de fierbinte, ci radiatorul foarte bun care isi face treaba, capacul fiind facut din sticla este un bun conductor de caldura.Telefonul are un procesor puternic si un procesor grafic pe masura, doar sa nu il pun prea mult la incercare, la fiecare ora de gaming il lasi vreo 10-15 minute sa se odihneasca