| anonim_4396 a întrebat:

Buna,mi-am luat un iphone 6 s nou, inainte aveam in iphone 6.
Problema e ca nu ma tine bateria,se descarca foarte repede, in conditile in care il folosesc ar trebui sa ma tina macar o zi, pentru ca in majoritatea timpului sunt la munca si nu fac decat sa verific ora sau sa trimit un mesaj.
Cu celalalt telefon nu aveam aceasta problema.
E posibil sa aiba vreun defect bateria sau asa e telefonul?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Daca spui ca l-ai cumparat de nou, totusi e un model vechi, poate a stat multa vreme in depozit pana sa ajunga la tine. Totusi a aparut in 2015, iar modelele astea sunt recunoscute pentru bateria foarte slaba, doar ca al tau a venit cu bateria aproape moarta din cauza neutilizarii, du-l sa ti-l schimbe pe garantie si sper ca vei primi unul cu baterie mai ok...

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e nou, du-l inapoi in garantie!

| Maea a răspuns:

De obicei iphone-le sunt cele mai proaste la functia baterie.De exemplu, este adevarat ca daca vrei lux pe modul de camera si filmare, da.Insa crede-ma ca de curand verisoara mea si-a achizitionat un iphone X si se cara mereu dupa ea cu bateria externa.O zi frumoasa.

Răspuns utilizator avertizat