| Eastwood a întrebat:

Buna seara TPU! As vrea sa-mi cumpar un telefon Huawei Ascend P7, daca are cineva vreau sa-mi spuna si mie cat tine bateria? Va dau datele despre bateria telefonului si va rog sa ma ajutati, sa stiu daca tine bateria sau nu, si cam cat ar tine? Uite aici :

Baterie :

Acumulator Li-Polymer: 2500mAh

Timp de convorbire până la 14 ore

Autonomie: până la 422 ore

Multumesc, funda!

1 răspuns:
| Uir_Aearphen_1984 a răspuns:

Nu am fost posesor al acestui telefon, dar in mod logic, ca orice alt smartphone, te tine in jur de o zi sau cateva ore chiar, depinde de modul in care il folosesti. Bateria este standard pe orice telefon smart, iar durata de viata este strict legata de aplicatiile instalate si timpul pe care ti-l petreci pe telefon - internet, aplicatii, jocuri. Nu te astepta ca un smartphone sa aiba durata de cateva zile si sa fie folosit mai mult de 3-4 ore pe zi, fara vorbit.