| minieme a întrebat:

Bună
sunt nouă în lumea android
cum deconectez conexiunea la internet pe Samsung galaxy mini 2
mulţumesc

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a închide/deschide conexiunea de date ( 3G/GPRS ) :
În modul Repaus, deschideţi lista de aplicaţii şi selectaţi Setări → Wireless şi reţea → Reţea mobilă → Conexiune/pachet de date → Activare/Dezactivare.

Pentru a închide/deschide conexiunea wi-fi ( wireless ) :
În modul Repaus, deschideţi lista de aplicaţii şi selectaţi Setări → Wireless şi reţea → Setări Wi-Fi → Wi-Fi.

Pentru alte detalii vezi pag 97 din Manualul telefonului ( în limba română ), pe care-l poţi descărca de la linkul :
http://downloadcenter.samsung.com/......Screen.pdf

Toate cele bune.

| Yusuke16 a răspuns (pentru bursuc001):

Raspunsul tau mi-a fost si mie de foloshappy. Multumesc si eu...

| bursuc001 a răspuns (pentru Yusuke16):

Bună!

Cu plăcere!
Mă bucur că ţi-a fost de folos.

Toate cele bune.

| CrazyRat a răspuns:

Uite asa:
Du-te la Menu - settings - wireless and network - mobile networks.
Aici debifezi "Use packet data"

Bafta.

| CrazyRat a răspuns:

Daca vrei sa opresti wireless-ul (Wi-Fi)
Menu - Settings - Wireless & networks - Wi-Fi
Daca Wi-Fi ii pe On il pui pe Off si gata.