| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Ajutati-ma va rog!
Problema e ca am un telefon Allview x2 soul lite care, atunci cand il deschid imi ramane blocata imaginea de la TELEKOM.
Va rog sa ma ajutati urgent!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| nopainkiller a răspuns:

Aici ai tot ce ai nevoie pentru a reinstala software-ul http://www.androidro.ro/......w-x2-soul/ daca erai prin apropiere, il rezolvam, m! Sau daca ai TeamViwer as incerca sa ti-l fac!

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te duci cu el la service urgent, noi nu ave m cum sa te ajutăm, e bulit telefonul.

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Raspuns de bascaleala (y)

| tpuuser999 a răspuns:

Ca ultima solutie, poti sa incerci sa pornesti telefonul in recovery mode (cauta pe net procedura exacta pentru tel tau - de obicei trebuie pornit in timp ce apesi una/ambele taste de volum). Din acel meniu selecteaza "Wipe cache partition". Daca tot nu porneste dupa asta, incearca si "Wipe data partition" DAR AI GRIJA CA ASTA STERGE TOT (telefonul o sa fie ca nou - daca nici asa nu merge, trebuie dus in service).

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Ap_Gabriel_2001):

Asa ca si telefonul tau de 2 lei, arunca l ca e un rahat.

| gamer690 a răspuns:

Du-te la magazin si (daca este in garantie) spune-le sati repare telefonul

| KanezuY a răspuns:

De aia nu recomand Allview, se strica super repede!

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Asta mi s-a intamplat si mie, am avut un HTC desire 310 si am cautat o solutie sa ilvrezolv, si pana la urma am gasit! Dar w foarte complicat!
Telefonul tau e in status de stuck sau brick, ceea ce ii trebuie va fi unbrick sau unstuck dar cel mai hine ar fi sa il duci la un GSM si sa iti bage alt software, nu e asa scump te ajunge pana in 50 de lei!

| Ap_Gabriel_2001 explică (pentru nopainkiller):

Stii cumva unde as putea gasi un soft pentru el pe internet?