| OnLyHeaDz0r a întrebat:

Am cumparat dintr-un magazin telekom un Allview x3 soul lite. Cand il deschid imi apare loggoul de la Telekom. Cum as putea sa fac sa imi aparat loggoul de la Allview? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu poti cat telefonul este in garantie. Apoi sunt niste operatiuni: root-area si reinstalarea sistemului de operare. Astea le poti face doar cand s-a sfarsit garantia si numai daca te pricepi.

| OnLyHeaDz0r explică (pentru Salontanul):

La root area ce ar trebui sa fac mai exact?

| Salontanul a răspuns (pentru OnLyHeaDz0r):

Obtii drepturi de administrator asupra telefonului cu un programel. Adica poti face ce vrei: stergi sistemul de operare, stergi si instalezi programele care sunt venite din fabrica cu telefonul.
http://bit.ly/2Egv6Ny