| Anonima7878 a întrebat:

Am și eu o problema cu telefonul (wiko iggy). De cateva zile îmi tot face "figuri ", ca să zic așa laughing.
Adică azi-dimineață l-am deschis să sun pe cineva, iar dupa vreo 5-10 minute am vrut să mă uit cât e ceasul, se aprindeau doar butoanele, ecranul nu. Nu era descărcat. iar când îl puneam la încărcat se încărca (are un fel de beculeț care se aprinde cand este la incarcat, in fine ) Am pus-o pe o prietenă sa ma sune. Telefonul suna, se auzea. Dar ecranul era negru. :/. I-am scos bateria, am pus-o la loc, iar apoi l-am aprins și a mers. Iar acum s-a întâmplat la fel. Nici măcar nu e vechi are doar 2 luni.

Ce credeți că s-a întâmplat?

2 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Daca ecranul e de vina si nu se mai aprinde decat cand vrea, inseamna ca ai varsat apa pe el sau a transpirat ecranul ori a facut condens. De obicei cand intrii in casa dupa ce ai stat vreo 2-3 ore cu el in frig nu e bine sa umblii direct. Si fratele meu are Wiko Iggy si ii cam face figuri, merge greu. cred ca si telefonul e de vina ca nu e atat de bun, parerea mea.

| ivanhoe a răspuns:

Exista posibilitatea sa fie vreun contact imperfect.Trebuie sa il duci la un meserias.