| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru!
De curand mi.am luat un telefon Allview x2 soul lite si totul mergea perfect pana acum cateva zile cand a inceput sa apara LAGG-ul.
M-am adaptat la acel mic lag,practic nu era lag,doar se bloca din cand in cand.
Azi dimineata mi-a aparut un mesaj mai ciudatel " sistemul UI a fost avariat[...],se recomanda repararea prin OTA"
Nu a durat mult si telefonul mi s-a blocat din nou, iar eu am apasat butonul de blocare.Am tot asteptat insa acesta nu se mai debloca,hotarand sa ii dau restart.
ACUM URMEAZA PARTEA INTERESANTA!
Dupa ce s-a inchis,telefonul a ramas asa pana l-am pornit eu.
Dupa ce l-am pornit mi-a aparut sigla de la telekom,etc,doar ca nu se mai misca acea imagine. Am incercat sa ii scot bateria, sa ii dau hard reset insa fara rezultat.
VA rog sa ma ajutati cu aceasta problema!
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Blootware, adica e mort, gata, salut.

Daca mai ai garantie probabil sa ti-l repare, si depinde de service, sa nu-ti bage o fenta cum ca e vina ta si ei nu-si asuma raspunderea.
Incearca si cu Wipe Data Cache, daca nici asa nu merge, si nici in garantie nu ti-l face, atunci ultima varianta ramane Root.