| CuB2 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare, am un rpieten care are iphone 4 codat in alta tara si sunt curios daca isi ia un gevey sim trebuie facuta decodarea mereu cand deschide delefonul in cazul in care s-a terminat de tot bateria.

3 răspunsuri:
| R0MW4LD a răspuns:

Indiferent de metoda de deblocare a dispozitivului efectele sunt permanente deci nu necesita nici o alta interventie la repornire. Iti recomand ca in cazul in care dispozitivul necesita ''decodarea'' sa apelezi la un service autorizat si sa eviti metodele de tip ''highjacking'' raspandite pe siteurile de profil.

| ganutzu a răspuns:

Depinde de ce tip de gevey foloseste,in momentul in care se introduce un gevey,trebuiesc facute cateva setari,pentru modelele mai noi de gevey,nu mai este necesara refacerea acelor setari in caz de repornire, pentru cele vechi, setarile trebuie facuta de fiecaredata cand repornesti telefonul, sper ca ti-am fost de ajutor cat de cat, bafta

| SoftGsm a răspuns:

Cu gevey e solutie temporara. mai bine il face neverlocked.