| Loadout a întrebat:

am o intrebare urgenta, merita sa iau un iphone 6 plus codat pe Vodafone uk cu 1100 lei? Si sa-l folosesc cu gevey? Decodarea costa 400 lei totusi si daca tot merge cu gevey, stateam sa ma gandesc ca daca il iau la abonament e si mai scump si trebuie sa platesc lunar mai mult de 150 de lei iar la gevey trebuie sa platesc 150 lei defiecare data cand fac update iar ceea ce o sa fie mai rar de o luna, si apropo cand resetez un iphone 6 plus iti cere cardul sim, daca il bagi cu gevey il recunoaste si te lasa sa intri in meniu? Multumesc mult, am nevoie de un raspuns cat mai rapid.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu merita (Apropo! "Se merita" este total gresit)! Ia-ti, cu banii aia, un Android bun care nu-ti da atatea batai de cap si este si in garantie.

| Loadout explică (pentru Salontanul):

Am cel mai bun device Android in momentu de fata si is chiar developer la unele Custom Rom-uri, acum m-am decis sa testes iOS

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, pentru ca aparatul este furat si daca se investigeheaza si are tracking divice, poti fii prins, fiind acuzat de furt, pentru ca ai cumparat un lucru furat.
Niciodata, dar niciodata sa nu cumperi telefoane care sunt codate, noua tehnologie telefonica permite blocarea sau urmarirea telefonului, putand fii recuperat daca a fost furat.

| Loadout explică (pentru Violleta2022):

Nu cred ca a fost furat, este luat de dincolo si cred ca acel tip nu sia platit abonamentul la el si apare Blacklisted, Dar totusi este o posibilitate sa fie si furat nu te contrazic, eu am negociat mult cu baiatu ala prima oara vroia sa il vanda la 15 da am vorbit cu el daca nu-l lasa la 11 si la lasat, este un baiat foare ok nu pare a fii hot, si el l-a primit de dincolo dela o ruda, dar inca nici acum nu stiu ce sa fac, este un pret foarte mic pentru unul dintre cele mai bune device iOS

| Violleta2022 a răspuns (pentru Loadout):

Toti spun la fel, chiar daca il fura, ceara daca ei il doar vand.
Acum 1 luna era aici pe TPU un tip disperat ca a cumparat un telefon de la o fata, care era furat. Politia a ajuns la el si l-a chemat in instanta, acuzandu-l de furt. Baiatul era disperat, spuannd ca el doar l-a cumparat, dar, conform legii, cand cumperi un lucru fara acte, care poate fii si furat, te face partas la furt.
Sfatul meu, nu te bucura pentru acteva ore de un lucru ieftin, ca nu stii ce mafie poate prinde Politia si cazi in plasa lor fiind nevinovat.

| Pool77 a răspuns:

Un 6 plus costa SH undeva pe la 1800.
Hai sa-ti dea tie banii aia de decodare, ar fi 1500-1600 maxim, nu stiu de ce ti-ar vinde cineva un 6 plus cu 1100.
Mie mi se pare dubios, plus nici gevey nu e cea mai buna alegere. Zic eu.