| Stefanitza16 a întrebat:

Salut acum cateva zile am cumparat un iphone 4 cu IOS 5 si are 2 probleme:1.Este codat pe alta tara asa ca sunt obligat sa folosesc gevey
2.Are jailbreak tethered asa ca trebuie sa il aprind de la calculator cu usbul si redsnow
Acum eu vreau sa rezolv problema cu aprinsul dar si sal decodez daca stie cineva vreun program care il pot folosi acasa (am fost la un gsm si decodarea este 100 euro)

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu te descurci să-l faci singur. Este foarte complicată resoftarea și decodarea, plus că ai nevoie de internet wireless pentru decodare.
Și normal costă 50 de euro, nu 100.

| Stefanitza16 explică (pentru 0rlando):

Pai am wireless, ai putea sami spui cum sa fac? mie mi-au zis 100 pentru ca nu stiu pa ce retea este blocat si trebuie sa-l faca neverlocked

| andreeamee a răspuns:

Buna! As vrea sa te pot ajuta, eu inca nu am iphone 4, si as vrea sa-mi iau unul codat, drept pentru care te rog sa-mi spui si mie daca iti merge cu gevey, si daca nu, ce poti face cu iphone asa?( adica poti sta pe net wifi, descarca aplicatii ios?)

| PetrescuCiprian a răspuns:

Pentru a rezolva problema cu aprinsul il poti face din teyhered untethered instaland un tweak din cydia. Daca ai ios 5.0.1 instaleaza corona, daca ai 5.1.1 instaleaza Rocky Racoon