| Manda_Gabriel_1995 a întrebat:

Buna TPU am o problema cu un telefon Lenovo A2010, nu imi mai merge difuzorul, cand vorbesc la telefon aud cu cine vorbesc dar el nu ma aude, sau cand trimit mesaje vocale sau jocuri cu microfon.

2 răspunsuri:
| h3llboy666 a răspuns:

Nu iti merge microfonul. Poate a intrat ceva mizerie in gaurita aia mica unde e microfonul. Incearca sa il cureti cu ceva subtire (un ac sau ceva) dar sa nu apesi tare. Daca nu merge nici asa, va trebui sa-l duci la un service sa schimbe microfonul.

| Manda_Gabriel_1995 explică (pentru h3llboy666):

L-am rezolvat, bateria nu facea contact bine si am scos-o si am bagat-o si a mers, dar mersi oricum.