| GoodLuck15 a întrebat:

Am o problema cu un telefon Samsung Galaxy s6 Edge. Daca trimit mesaje vocale sau inregistrez ceva pe telefon, microfonul se aude clar si tare, dar in timpul apelului altii ma aud de parca as vorbi de sub apa si putin in ecou.
Care ar putea fi problema si de ce se aude asa in timpul apelului?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Telefonul tau nu are un singur microfon.
Deci e posibil ca cel folosit in convorbiri să fie defect sau obturat de praf, etc.
Poți incerca un reset factory. Rareori a dat rezultat in aceasta problema, dar a dat.

| Bosinceanu_Raul_1982 a răspuns:

Posibil sa fie devina operatorul tau mobil, incearca sa discuti cu el aceasta problema sau alta varianta ar fi setarile din coloana "setari" si apoi "apel", incearca sa te "joci" putin cu setarile si vezi daca se va imbunatati ceva.
Daca te-am ajutat, ajuta-ma si tu cu o funda.