| razvanalexandru98 a întrebat:

Am si eu o problema sad. Am un telefon Sony Xperia Tipo, android 4.0 si vreau sa-mi iau jocul Slenderman Live. Din pacate, de fiecare data cand intru imi spune ca "Din pacate aplicatia google play s-a oprit"..Nu aveti vreo idee despre ce sa fac? Fundaaa happy

4 răspunsuri:
| IAmSoDifferent a răspuns:

Pai nu cumva iti scrie inchideti asteptati si raportati? daca scrie dai la raportati si scrie acolo ce nu iti merge si o sa ia masuri cei de la google play asa aveam eu pe tableta la un joc si am dat la raportati si mi-a mers jocul apoi. Mentionez ca tot android are. Apropo este bun acel telefon? ca vreau si eu sa-mi iau Sony Xperia sau de J stii ceva? Multumesc

| MaxKiller911 a răspuns:

S-ar putea sa nu fie compatibil cu jocul sau este pur si simplu de la joc, poate si-a facut vreun update ( mai tampit ) si nu mai merge...
Asteapta pana luna viitoare si vezi, daca nu merge nici atunci inseamna ca e de la telefon ca nu e compatibil cu jocul.

| razvanalexandru98 explică (pentru IAmSoDifferent):

Http://www.gsmarena.com/sony_xperia_tipo-4718.php aici spune tot despre Sony Xperia Tipo sau http://www.gsmarena.com/sony_xperia_j-4930.php petru Sony Xperia J. Mie mi se par destul de bune telefoanele de la Xperia, dar ca sa-ti cumperi unul trebuie sa-ti placa. :D

| 0x11111051 a răspuns:

Setari > Aplicatii > Control aplicatii (manage aplications) > Toate > Google Play Market.

1) Opreste
2) Sterge actualizarile
3) Sterge datele
4) Curatare cache

> Restart telefon > Incercare din nou.

P.S.: Pe acelea de la 1-4 daca vreo una nu e deschisa, executale pe celelalte.
P.S.S.: La mine mobu. ii in rusa, si de acea am incercat sa traduc cit mai exact.