| teiube a întrebat:

Buna TPU am si eu o problema nu e chiar o problema propriu-zis dar as vrea sa vad daca se poate face ceva e vb de un telefon.De ziua mea pe 11 mai 2012 am facut la Vodafone un amonament de 180 lei pe luna timp de doi ani si am achizitionat un iphone 4s atunci pe loc am mai dat10 milioane si lunar cei 180 lei bun. problema ca sa ii zc asa este ca intre timp a aparut iphone 5 si as vrea sa fac cumva sa vad daca pot sa il schimb adica sa dau 4s inapoi sau sa schimb cumva ca sti acum si astia cu abonamentele tehnologia avanseaza si nu poti sa stai o viata cu un telefon si nu stiu ce e de facut cum as putea sa fac as ve sa imi raspunda cinev aspecializat

1 răspuns:
| Dilavia a răspuns:

Asa am vrut si eu sa fac dar ma rog nu iphone cu alte marci! si am intrebat daca pot sa il dau la schimb pe cel vechi cu cel nou aparut mi-a zis ca este imposibil! si ca daca vreau sa iau acel telefon nou aparut sa astept pana imi renoiesc abonamentul atunci o sa pot sa imi iau urmatorul telefon fara al da la schimb pe cel vechi dar tot trebuie sa platesc o diferenta la telefon am intrebat un schimb nu se poate face adica sa iau telefonul si sa il dau pe cel vechi in schimbul diferentei sa nu mai platesc si diferenta! mi-au zis ca nu il i-au inapoi telefonul! ori platesc diferenta cand mi-se renoieste abonamentul ca sa imi iau un telefon nou ori il iau pe alt abonament si dau mai mult ori nimic! asa ca nu l-am mai luat