| RoadToNowhere a întrebat:

Am telefon HTC Desire C si o memorie de 4 GB si 512 MB RAM [ Scrise pe cutie ]. Cu toate astea, am 25 melodii si un joc: Temple Run 2 de 33, 15 MB. In rest,am aplicatii cum ar fi : Adobe Reader,Flash Player, Opera Internet, 7Digital, Cinemagia [ etc... ]. Acestea au fost instalate si activate de la operator,din fabrica,deci nu se pot dezinstala. Am [ Cred ] si un card de memorie [MicroSD] dar nu stiu daca este bagat in telefon. Telefonul l-am luat ieri,si nu am vazut cardul in cutia acestuia,decat: USB-ul,castile si incarcatorul. Daca este scris pe cutie ca am un card de memorie,posibil sa fie bagat in telefon. Problema este ca am putine melodii, dar aplicatii cat de cat multe. Nu le pot sterge si nici dezactiva. Iar la aplicatia "Stocare" scrie: [ Cu toate ca pe cutie scrie altceva ]
- "Spatiu de stocare intern": Spatiu total: 0, 94 GB. Aplicatii: 110 MB. Disponibil: 850 MB.
- "Spatiu de stocare telefon": Spatiu total: 95, 23 MB Disponibil: 2, 35 MB.
- "Cartela de stocare" Spatiu total/Disponibil: Indisponibil.

Cu alte cuvinte, va adresez urmatoarea intrebare:

De ce spune ca memoria este FULL daca eu am 512 MB si 4 GB bagati in telefon?! Daca 1MB = 1024 MB, va dati seama cati MB are 4GB. Nici macar poze nu ma lasa sa fac!

Am incercat sa scot carcasa si bateria de la telefon,si nu vad SD-ul...

Ma puteti lamuri si pe mine, va rog? Multumesc! Dau funda! big grin

2 răspunsuri:
| elizasedai a răspuns:

"Daca 1MB = 1024 MB, va dati seama cati MB are 4GB" de fapt, 1GB=1024 :p Cat despre problema ta, mergi la sediul de unde ti-ai procurat telefonul si spune-le problema ta. Singur/a nu poti face nimic :p

| AlexElektro1987 a răspuns:

Spatiu de stocare intern inseamna ca ai un card sd in telefon! iar spatiu de stocare telefon nu are cum sa iti scrie ca total este 95, 23 mb si liber 2, 35 mb. si in al doilea rand aia 512 mb nu au nici o treaba cu aia 4gb! aia 512 mb sunt mb de ram nu de stocare, nu au nici o treaba cu stocarea! aia 4gb sunt aia din telefon! si data viitoare cand mai pui o intrebare scrii-o sa inteleaga lumea pentru ca intrebarea pe care ai pus-o nu prea are sens!