| marmeladQa a întrebat:

Mi-am luat un card SD de 8 GB dar nu pentru instala aplicatii pe el, cu toate ca e aproape gol. Cind vreau sa instales scrie "spatiu de stocare disponibil insuficient" Ce sa fac? (numar model telefon GT-S5360, versiune android 2.3.6. - daca veti avea nevoie)

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

La setari ar trebui sa ai un meniu numit "Stocare" sau ceva de genul, acolo gasesti cardul SDHC.
Undeva mai jos in aceea pagina (fereastra) gasesti optiunea de a formata cardul.
Dupa formatare ar trebui sa mearga.