| Heaven99 a întrebat:

Buna TPU
Am un Iphone 4 versiunea 5.1.1 cu baseband 04.12.01 stiti cumva daca pot sa-l deblochez?
Inafara de optiunea cu neverlocked
Merge cu un Gevey Sim Ultra sau altele?
Dau fundita big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare rău, 04.11.08 este ultima versiunea decodabilă prin software.
Singura ta metodă rămâne acele cartele (gewey, etc) sau transformarea acestuia într-un neverlocked prin utilizarea unui serviciu plătit (destul de scump) ce constă în salvarea IMEI-ului în baza de date Apple.

Prețul pentru realizarea neverlocked se calculează în funcție de model (tu ai Iphone 4) și rețeaua-țara în care e blocat.

| Heaven99 explică:

Iphone-ul meu este pe Spania reteaua Vodafone
Cam cat costa un neverlocked