| Heaven99 a întrebat:

Scuzati categoria dar e cea mai populata
Am o intrebare am un Iphone 4 si i-am schimbat versiunea din 4.1.3 in 5.1.1 am baseband 04.12.01 si nu se poate decoda cu Gevey Sim Ultra sau Pro etc... Dar am gasit o modalitate prin IMEI nu sunt sigur daca se poate
Astept pareri happy
Dau fundita big grin

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Prin IMEI este factory unloack adica decodare facuta de apple.Acum ca nu poti tu personal sa decodezi cu Apple asta e, insa sint altii care au stiu si eu contacte, relatii si asa mai departe cu Apple si ei pot face asta dar iti cer sa platesti.Acum plata este diferita in fctie de cine face acea decodare si tara unde se afla telefonul. Daca nu vrei sa dai bani atunci poti decoda cu cydia, nu mai stiu exact ce versiune de IOS iti trebuie dar inainte sa faci te poti informa, cauti pe youtube si vezi ce se poate face si e gratis, insa nu mai poti updata IOS dupa.Adica poti dar telefonul se va bloca si nul vei mai putea activa tu personal, decit daca il duci la unia ce se pricep, dar cer foarte multi bani.Deci atentie in caz ca ai telefon decodat cu simuri gevey, cu cydia sa nu cumva sa faceti update la IOS. Uite iti las un site, nu fac reclama acelui site, nu am decodat acolo niciodata, eu am decodat telefonul pe ebay insa elefonul meu este din SUA deci m-a costat foarte putin sal decodez 4 dolari.Pe ebay gasesti foarte rar sa decodeze cineva telefoane de oriunde si foarte ieftin.Iti las un site unde poti verifica daca telefonul se poate decoda si cam cit te costa.Este simplu treci doar ce telefon ai, ex tau Iphone 4, tara si IMEI-ul telefonului si dai CHECK STATUS.In continuare vezi tu ce o sa iti spuna.Bafta. http://iphone-unlocker-pro.com/? gclid=CO251Z689rYCFUJN4Aod3B4A1w