| AndreeaDees a întrebat:

Buna TPU.
Am un iphone 6 codat Orange
Contractul si garantia expira de abia in ianuarie si as vrea sa il deblochez.
Stiti cumva cum ar trebui sa fac?
Adica se poate la un gsm si cat ar costa?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La expirarea contractului poti solicita de la Orange sa elibereze telefonul, sa nu fie dependent de retea. Altfel pierzi garantia.
Costul deblocarii in alta parte este destul de mare.

| Laura78 a răspuns:

Ideal ar fi ca dupa expirarea contactului sa mergi la Orange si sa le soliciti deblocarea telefonului. Daca mergi altundeva pretul este mai mare si pierzi si garantia.

| AndreeaDees explică:

Nu mai conteaza garantia acum, ma intereseaza deblocarea, si nu as mai vrea sa astept pana in ianuarie

| Băă_Remii_1990 a răspuns:

Si pe mine ma poate ajuta cineva am Un Iphone 5 si cand il bag la incarcat se incarca dar procentul bateriei nu inainteaza ma puteti ajuta va rog frumos

Bula
| Bula a răspuns (pentru Băă_Remii_1990):

Bateria sau incarcatorul.
Du-l la service.