| AndreeaDees a întrebat:

Mai intai as vrea sa va intreb daca merita sa dau un s6 pe un iphone 6 in garantie, fara nici o zgarietura cu ios 10.
In al doilea rand, as vrea sa va intreb cum deblochez un telefon codat Orange, care mai are 4 luni pana iese din contract, si cat ma costa?

2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Eu nu as da Adnroidul pe IOS, dar fiecare cu preferintele lui.

Daca DECODEZI telefonul pierzi garantia in cele mai multe din cazuri. Costul difera de la telefon la telefon si depinde de service. Poti sa ti-l faci si tu acasa, sunt site-uri care vand coduri de deblocare, si iesi mult mai ieftin, dar trebuie sa stii cum sa o faci si sa ai grija la ce site folosesti.

| Celcareajuta a răspuns:

Eu consider ca merita, dar vezi sa nu aiba iPhone display schimbat sau alt fel de probleme care duc la anularea garantiei.

La Orange ultima data cand am intrebat acum vreo 3 ani ma costa undeva la 200 de lei decodarea in timpul contractului si 50 de lei dupa expirare. Preturile recente nu le stiu.