| TheCritic a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S IV cu Android JB si l-am tinut pana acum o ora la incarcat. Apare bateria 100% iar cand il scot de la incarcare se inchide si nu imi apare decat ca se deschide, apare modelul telefonului si apoi o ia de la capat. Ce sa ii fac?

Răspuns Câştigător
| AvM94 a răspuns:

Softul este de vina, Resofteaza-l

6 răspunsuri:
| stefanel2000 a răspuns:

Salut!
Varianta 1:
Du-l la service. big grin
Varianta 2:
Foloseste garantia!
Varianta 3:
Daca la-i cumparat de la o persoana, verifica neaparat daca este fake! crying
(asa a patit si un prieten de al meu care a luat un S4 de la un om si era fake, noroc ca i-a dat doar 300 lei pe el).
Sper ca sa iti fie de folos sfaturile mele.
Astept FUNDA!

| TheCritic explică (pentru stefanel2000):

Asteapt-o mult si bine, pentru ce sa o primesti?!
Am zis ca e S4, nu fake. Stiu ce am cumparat. Sunt la mii de km distanta de casa asa ca am intrebat ce ii pot face eu. Nu vreau sa pierd ce am stocat pe el...

| gelu1970 a răspuns:

Scoate informatia din telefon, intr-un pc
scoate cartela minisd in cazul in care ai
treci contacte, adica nr de telefon pe cartela sim
scoti cartela sim din telefon
faci reset de fabrica
bafta

| TheCritic explică (pentru gelu1970):

Nu merge prin USB pentru ca nu porneste, decat imi arata aia cu Samsung din nou si din nou si din nou. Totul era in telefon, inclusiv numere. Pe sim erau foarte putine...

| gelu1970 a răspuns (pentru TheCritic):

Nu ai avut inspiratia sa bifezi in optiunile telefonului copia de siguranta?

| TheCritic explică (pentru gelu1970):

De fapt, e telefonul mamei... deci nu stiu ce a facut pe el dar probabil nu are bifata copia de siguranta. happy