| VasileMoldova a întrebat:

Buna TPU. Am un telefon (Honor Wiew 10) de vreo 3 ani. Recent nu stiu ce s-a intamplat dar intr-o zi cand l-am scos din buzunar butonul pentru amprenta s-a scos de la locul lui. Acum nu il mai pot folosi deloc si nici butoanele home back si recente (cele 3 de pe ecran nu functioneaza). Uneori se apasa uneori nu, uneori se apasa fara ca eu savle apas. Exista vreo solutie pentru a le face sa functioneze din nou?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil! Mergi la un service si ei iti vor putea spune concret! Pe net, fara s-l vezi, sunt doar supozitii care nu au relevanta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Vrei sa spui o alta solutie in afara de cea "putin" evidenta si anume sa mergi la service?
... NU

| VasileMoldova explică (pentru Salontanul):

Ok mersi