| alexssh07 a întrebat:

TPU! Am un telefon Orange Rono, achizitionat de curand.
Primult defect ar fi semnalul. Intr-o zona cu 3g mai slab raman des fara semnal. De la 3 liniute la 0, neputand sa ii fac nimic.
Al doilea defect este la ecran. Are o pata alba in colt dreapta sus.a aparut dupa 2 saptamani de la achizitie. Pata este vizibila doar pe negru. Si tin sa precizez ca telefonul nu a suferit nici un soc in urma caruia sa apara aceste defecte, iar pe langa faptul ca e permanent in husa, nu a cazut niciodata.
Multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Pai ai garantie la el presupun. Foloseste-o. Cat despre semnal mai tine si de cartela.

Răspuns utilizator avertizat
| alexssh07 explică:

A. Da. Am vrut sa intreb daca stie cineva cum as putea scapa de problema semnalului. Cartela am schimbat-o de 2 ori. Pe alte telefoane e semnal.