| ANdrei_6696 a întrebat:

Am achizitionat de curand un SE elm si am o nelamurire legata de semnal. E normal ca semnalul sa varieze de la 4-5 liniute la 2, 3 face destul de des acest lucru.Si mai este ceva, telefonul are o baterie Li-Polymer, mai trebuie formatata? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Bateria nu mai trebuie formatata
Semnalul variaza de cum esti mai aproape de releu daca stai intr-o zona mai departata de releu e normal sa varieze semnalul de la 2la 3 liniute sau 4-5 liniute mia ales daca esti in casa ca nu are antena destul de puternica.
Ar mai fi si varianta cu dezactivarea optiuni 3G daca esti intr-o zona cu acoperire proasta e posibil sa iti faca si din cauza asta asa.
dezactiveaza optiunea 3G ramai pe gsm si nu o sa iti mai faca asa

2 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Al3xa inseamna ca iai mai desenat pe display 2 liniute ca ori Sony are 5 liniute la semnal laughing doamne ce copil fara cap banuiesc ca nici nu stii cum arata tel si l-ai atins doar pe monitor cand ai scris pe google SE elm

| al3xal3x1 a răspuns:

Pai unde stai tu ba? In vreun sat? la Cuca Macaii in varf?
Cum sa nu ai semnal ba, eu am telefon exact ca al tau si stau intr-un oras mare bare si smecher si am la semnal 6-7 liniute!