| alexssh07 a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am incheiat un contract de abonament+ telefon cu cei de la Orange printr'o convorbire(o tipa de la Orange suna in prostie si pana la urma am acceptat un abonament). Toate bune pana cand am primit telefonul acasa si am constatat faptul ca are o problema la display, defapt 2. Telefonul este un Orange Rono si a venic cu o pata alba pe ecran, foarte vizibila pe o imagine alba. Pe langa faptul ca e foarte deranjant si sunt foarte dezamagit de cei de la Orange ca am dat banii pe un telefon defect, nu stiu daca o sa imi schimbe telefonul. Am garantie. Mentionez ca pata e vizibila constant, fieca ma joc sau nu si ecranul prezinta oanumita sensibilitate acolo (atunci cand apas putin mai tare apare acea pata de ulei). Astept sfaturi si raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca telefonul este achizitonat prin intermediul Magazinului Online Orange, iti recomand sa apelezi 202, pentru a discuta returul telefonului. Daca doresti sa verificam si noi situatia, te rog sa ne oferi printr-un mesaj privat numarul tau de telefon.

Cu prietenie,
Orange Helper

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ce sfaturi vrei? du te la un Orange shop si da telefonul in garantie