| ursulet2002 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxi ace.Cum pot sa imi schim androidul?

3 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

In magazin play scrie nova launcher si descarca-l, si dupa vei avea unul nou

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model vine din fabrică cu Android v2.3 (Gingerbread) şi NU are update OFICIAL ( nici nu cred că va avea )!
Vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_s5830-3724.php

Se poate instala custom-ROM, dar NU este indicat!
Modelul tău de telefon are memorie internă foarte MICĂ & rami PUŢINI şi NU va merge bine după root - telefonul este foarte SLAB şi se va bloca sau va sacada în aplicaţii!

Toate cele bune!

| LaccboGaming a răspuns:

Bagi cyanogen mod cauta pe youtube : how to instal cyangocen mod for Samsung galaxy ace. Funda?