| Andreea213 a întrebat:

Buna, TPU! Care telefon e mai bun, S7 (2016) sau J7 (2018)? Eu as alege J7, la o prima vedere, pentru ca are o interfata mai placuta, dar asta probabil ca se datoreaza Android-ului (S7 are Android 6.0 si J7 are Android 7.0) si pentru ca are bateria mai buna.

Cu toate astea, ce sa aleg? Care ar fi avantajele si dezavantajele? Are Android-ul vreo legatura cu interfata (daca as schimba Android-ul ar arata la fel?)

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

S7 clar.In primul rand calitatea este mai mare pe S7, S7 este MUUULT mai puternic decat J7 si legat de interfata...da arata mai bine pe J7 pentru ca are o versiune de Android mai noua insa si pe S7 poti pune ultima versiune de Android cu putina munca

2 răspunsuri:
| andy62 a răspuns:

Daca iti poti permite alege S7, diferenta e foarte mare.

| Andreea213 explică (pentru andy62):

Buna! Am deja S7 si am primit cadou un J7. Poti sa imi spui cateva avantaje si dezavantaje?