| Damian123321CelmaiCS a întrebat:

Cu cat as putea sa dau un iphone 6 plus 64 gb single sim fara casti si fara cablu de incarcare original? Se poate intre 1000-1250lei?

3 răspunsuri:
| gratargratar a răspuns:

Nu mai mult de 700 de lei.

| anonimg a răspuns:

Păi îl dai tu, dar celălalt va putea să își facă cont de iCloud pe el? Va putea să șteargă contul tău de iCloud și să își poate face unul al lui? Mă tem că nu.
Va trebui să îi dai contul tău de iCloud și parola, și nu știu dacă îți va conveni, pentru că va avea acces la toate datele tale personale, la tot ce ai trecut în cont.
Iar data viitoare când îți vei lua un alt iPhone, va trebui să îți faci un alt cont.
Asta este problema iPhone-urilor: nu poți să le formatezi. Pe când telefoanele cu Android le formatezi de cate ori vrei și poți să pui un infinit de conturi Google.
Nu puțini adolescenți s-au păcălit când au cumpărat iPhone la mâna a doua. Vânzătorul îl vinde stins și spune cumpărătorului să îl pornească acasă. Dar acasă nu mai poate fi pornit fără contul de iCloud. Nici degeaba nu aș lua un iPhone la mâna a doua, chiar de ar fi și cel mai nou model.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 lei