| Anonimul54287654098 a întrebat:

Daca imi rootez telefonul cu superSU sai Kingroot,exista vreo șansă sa mi se strice telefonul? Stiu ca mai sunt dejavantaje, dar cred ca sunt mai multe avantaje, daca aveti experieta va rog sa ma ajutati.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| sabinn21 a răspuns:

Salut eu mi-am facut root la telefon de foarte mult timp si pana acum pot spune ca a meritat nu am obersvat nicio defectiune daca il folosesti doar cu lucky patcher sau programe mai cunoscute nu ai ce sa patesti dar daca instalezi din astea mai ciudate s-ar putea sa iei un malware sau alti virusi pe telefon

1 răspuns:
| Maet6313 a răspuns:

Incearca sa invetighezi pe internet inainte sa faci orice. Cauta soft exact pentru modelul tau. Dar daca doar rootezi nu prea ai ce sa strici.