| Sandu13 a întrebat:

am nevoie de un raspuns legat de root area telefonului Allview E3 Living nu stiu cum sa mi-l rootez am incercat cu kingoroot a dat gresi si as vrea sa incerc cu kingroot la telefonul mamei a functionat ia are un Allview A5 Easy si a mers cu kingroot sa il fac si as vrea sa stiu daca merge pe telefonul meu dau funda big grin

5 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Nu mai rootati telefoanele cu toate prostiile de aplicatii dubioase si dupa aia veniti cu intrebari de genul (telefonul meu nu mai porneste, telefonul meu a luat-o razna, intra si iese din aplicatii singur sau mi-a fost spart nu stiu ce cont.) astea sunt aplicati care colcaie de fel de fel de virusi si alte chestii ascunse. Un root curat se face prin PC cu tool-ul ADB.

| Sandu13 explică (pentru Rommeo):

Fa tu un tutorial despre asta si mai vorbim

| Rommeo a răspuns (pentru Sandu13):

Sunt cu miile pe net, doar ca trebuie sa cauti un piculet.

| Sandu13 explică (pentru Rommeo):

Fa tu unul legat de asta si explica ca habar n-am despre ce vorbesti

| rrrp a răspuns:

Ce Android ai? banuiesc ca tot 5.1.
daca ai 6 nu merge (cu toate ca nu cred).

mai incearca ca e posibil sa mearga ca s cam la fel telefoanele (activeaza usb debugging si instaleaza driverele).